Оскільки меблеві вироби чутливі до світла, вологості, сухості, тепла і холоду, рекомендується уникати тривалого впливу на них одного або декількох вищезазначених умов. Такий вплив може викликати небажані зміни зовнішнього вигляду меблів, їх міцності, привести до прискореного старіння покриття, викривлення і деформацію елементів меблів.

Світло

Не допускайте тривалого, прямого впливу сонячних променів на меблеві вироби в цілому, і зокрема на їх відкриті ділянки. Тривалий вплив світла на деякі ділянки може викликати зміну кольору складових елементів меблів. Зазначена відмінність є абсолютно природньою і тому не може вважатися ознакою низької якості меблевого виробу.

Температура

Протяги в приміщенні, висока та низька температура, а також раптові її перепади (від тепла до холоду і навпаки) можуть серйозно пошкодити меблевий виріб або його частини. Відстань від джерела тепла до меблевого виробу (елементів меблів) повинно бути не менше 0,5 метра. Рекомендована температура повітря в приміщенні при зберіганні та/або експлуатації меблів +2 ° С +27 °С. Не допускайте впливу на меблі гарячих, розпечених предметів (праски, посуду з окропом і т.п.), а також тривалого впливу випромінювань, що викликають нагрівання (світло потужних ламп, ламп розжарювання, неекрановані мікрохвильові випромінювачі і т.п.). Щоб уникнути негативних наслідків, не закривайте решітки та повітрозабірні отвори, призначені для вентиляції електропобутових приладів. Недотримання зазначених рекомендацій призводить до передчасного старіння меблів.

Вологість

У приміщенні, де зберігаються або експлуатуються меблі, відносна вологість повинна становити 45-70%. Істотне відхилення від зазначеного режиму призводить до значного погіршення споживчих якостей меблів. Не слід підтримувати протягом тривалого часу умови крайньої вологості або сухості в приміщенні, а тим більше їх періодичної чи різкої зміни. З часом такі умови можуть вплинути на цілісність меблевих виробів або їх елементів (розсихання, розшарування, розтріскування, розклеювання та ін.). Для уникнення вищезазначених умов слід користуватися осушувачами або зволожувачами повітря для нормалізації вологості. Рідину або вологу, яка випадково потрапила на поверхню виробу, потрібно якнайшвидше витерти сухою тканиною. Поверхні меблів повинні бути завжди сухими. (Увага!!! Гарантія не поширюється на меблі, які пошкодились від прямого попадання вологи!).

Корпусні меблі повинні використовуватися згідно з функціональним призначенням кожного окремого предмета. При заповненні шаф, шухляд, полиць усі предмети (речі) слід розміщувати таким чином, щоб рівномірно розподілити навантаження по всій наявній площі і забезпечити необхідну рівновагу виїжджаючих частин.

Речі на полицях рекомендується розміщувати за принципом: найбільш важкі – ближче до країв (опор), більш легкі – ближче до центру. Високі елементи (пенали, багатоярусні шафи і т.д.) рекомендується більше навантажувати в нижніх секціях для забезпечення кращої стійкості цих елементів.

Після певного періоду експлуатації деякі механічні частини (петлі, направляючі і т.п.) втрачають оптимальне положення, що виражається в скрипі та затиранні (не слід докладати надмірних зусиль для відкривання дверей, висувних ящиків і інших рухомих частин). Їх належна робота забезпечується шляхом своєчасного регулювання (в окремих випадках заміни) петель та направляючих

Не проводьте по поверхні меблів, і не вдаряйте їх гострими (ріжучими) або важкими твердими предметами. Не переносьте вироби в зібраному стані, це може призвести до деформації виробу і виходу з ладу окремих елементів.

Загальні рекомендації по догляду за меблями

Протирати поверхні меблів слід сухою м'якою тканиною (фланель, сукно, плюш, міткаль). Рекомендується очистити будь-яку частину меблів якнайскоріше після того, як вона забруднилася. Якщо ви залишаєте забруднення на деякий час, то однозначно підвищується небезпека утворення плям і пошкоджень меблевих виробів та їх частин. У разі стійких забруднень рекомендується використовувати спеціальні очищувачі, які в даний час представлені на ринку в досить широкому асортименті і, крім належних очищаючих якостей, володіють поліруючими, захисними, консервуючими, ароматизуючими та іншими корисними властивостями. Пам'ятайте, що не можна використовувати для чищення тканини, губки або рукавички, просочені продуктами, які не повинні вступати в контакт з очищуваними матеріалами. Ні в якому разі не допускайте впливу на меблеві вироби агресивних рідин (кислот, лугів, масел, розчинників і т.п.), або їх парів. Подібні речовини та сполуки є хімічно активними – реакція з ними спричинить негативні наслідки для вашого майна або навіть здоров'я. Також варто пам'ятати, що деякі специфічні миючі засоби можуть містити високу концентрацію агресивних хімічних або абразивних речовин. Застосування подібних миючих засобів неприпустимо! Догляд за меблями слід здійснювати із застосуванням тільки якісних, спеціально призначених для цих цілей засобів, строго дотримуючись інструкцій.

Догляд за різними матеріалами та комплектуючими меблів

  • Деталі меблів з ДСП, МДФ (ламіната): крім загальних умов догляду можливе застосування поліролей для пластиків. При цьому для полірування (обробки) кухонних меблів не можна застосовувати поліролі (інші продукти побутової хімії), які мають протипоказання по контактах з харчовими продуктами - уважно познайомтеся з інструкцією! Уникайте застосування твердих пристосувань при чищенні таких як: скребки, губки з робочим покриттям з твердого пластикового або металевого волокноподібного матеріалу.

  • Скляні деталі меблів: Очищувати скло рекомендується спеціальними засобами, нанесеними на м'яку тканину. Для чищення використовуйте спеціальні засоби для скла. Не слід використовувати засоби, що володіють абразивними властивостями, а також губки з покриттям з металевого волокноподібного або стружкового матеріалу при чищенні. Не допускається застосування соди, пральних порошків, абразивних паст, порошків та інших не призначених для догляду за виробами меблів препаратів. Пам'ятайте, скляні поверхні є крихкими і тому можуть розбитися в разі удару. Не проводьте по поверхнях, і не вдаряйте їх важкими твердими предметами. Не піддавайте полки зі скла великим вертикальним навантаженням. Скло, що піддавалась піскоструминній обробці, покривається спеціальним складом, що дозволяє захистити матову поверхню від слідів пальців, бруду, пилу. Скло з піскоструминної обробкою мити тільки засобами для миття скла (не застосовувати піноутворюючі миючі засоби, а також засоби з абразивною структурою).

  • Дзеркальні поверхні: Не рекомендується мити за допомогою звичайних синтетичних засобів, призначених для чищення вікон, дзеркальні поверхні. Від них дзеркала можуть покриватися плямами і мутніти. Небажане й сухе чищення. Після нього можуть залишитися подряпини на поверхні.

  • Дзеркала найкраще потирати нашатирним спиртом або спеціальним очисником для дзеркал.
  • Лаковані поверхні: Слід пам'ятати, що всі лаковані поверхні з часом можуть змінити колір не тільки в залежності від кліматичних характеристик і умов навколишнього середовища, характеру догляду, але найголовніше в залежності від ступеня впливу на них світла. Рекомендується для чищення переважно користуватися сухою м'якою тканиною або замшею з використанням спеціально призначених для цього очисників, які часто мають поліруючі якості. Можливе застосування поліролей для лакованих поверхонь меблів. При цьому, для поліровки (обробки) кухонних меблів не можна застосовувати поліролі (інші продукти побутової хімії), які мають протипоказання по контактах з харчовими продуктами - уважно познайомтеся з інструкцією! Категорично не допустимо застосування твердих пристосувань (шкрябання, губки з робочим покриттям з пластикового або металевого волоконоподібного матеріалу) при чищенні.

  • Розсувні двері: Для підтримки відмінного зовнішнього вигляду і довговічної роботи розсувних дверей, дотримуйте кілька простих рекомендацій: Періодично очищайте пилососом полози нижніх направляючих від бруду та пилу, в іншому випадку вони намотуються на колесо і заважають плавному ходу дверей. Не піддавайте профілю систем і матеріали наповнення дверей механічних пошкоджень і впливу хімічних засобів, не призначених для даного матеріалу. Остерігайтеся попадання великої кількості вологи в зрізи матеріалів наповнення дверей, встановлених в профіль без ущільнювача.